Porady i lifestyle

Jak wygląda dzień na diecie keto? Przykładowe jadłospisy

Zastanawiasz się nad przejściem na dietę ketogeniczną, ale nie umiesz wyobrazić sobie, jak miałby wyglądać Twój jadłospis z całkowitym wykluczeniem węglowodanów? Poniżej znajdziesz rozpisane na posiłki 3 sugestie dziennego menu. Brzmią naprawdę smacznie, prawda?

Wiele osób, pierwszy raz słysząc o diecie ketogenicznej, łapie się za głowę. Jak to możliwe, aby niemal całkowicie wykluczyć z diety cukry, a jednocześnie pozostać pełnym energii i zdrowym? A ponadto – jak wytrzymać na takim jadłospisie dłużej niż kilka dni? Nic dziwnego – większość osób swój codzienny sposób odżywiania opiera na węglowodanach. Nawet te, które na co dzień żywią się bardzo zdrowo, często trzymają się przede wszystkim pełnoziarnistych zbóż i owoców. Dieta ketogeniczna to przeciwległy biegun takiego żywienia, ale mimo tego może w znaczny sposób przysłużyć się zdrowiu – a przede wszystkim Twojej figurze.

Wszystkim tym, którzy zastanawiają się, czy przejście na ketogeniczną dietę nie będzie dla nich zbyt trudnym wyzwaniem, chciałabym przedstawić trzy przykładowe rozpiski jadłospisów. Przyglądając się im, przekonacie się, jak wiele mitów, z którymi się zetknęliście, nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dieta ta może być naprawdę smaczna – wystarczy odpowiednio ją skomponować. Poniższe zestawy mogą zainspirować Was do tworzenia własnych – także w oparciu o przepisy, których znajdziecie mnóstwo na moim blogu. A więc – do dzieła!

dieta ketogeniczna jadłospis

Jadłospis 1

Śniadanie: Jajecznica smażona na maśle

Drugie śniadanie: Koktajl na bazie niesłodzonego mleka migdałowego i borówek

Lunch: Łosoś w śmietanie ze szpinakiem

Podwieczorek: Mieszanka orzechów

Kolacja: Kanapki z serem na bułkach ketonowych

Jadłospis 2

Śniadanie: Łódeczki awokado z jajkiem, kolendrą i przyprażonym boczkiem

Drugie śniadanie: Kawałek nerkownika – ciasta bez pieczenia

Lunch: Smażona pierś z kurczaka, brokuł na parze i puree z kalafiora

Podwieczorek: Chleb ketonowy z domową nutellą bez cukru

Kolacja: Śledzie w śmietanie

Jadłospis 3

Śniadanie: Włoska frittata z dodatkiem sera Provolone / Chlebek kalafiorowy

Lunch: Spaghetti z cukinii z domowym pesto

Podwieczorek: Solone nerkowce

Kolacja: Strogonoff