keto przekąski
Porady i lifestyle Produkty

Jak poradzić sobie z apetytem na przekąski w diecie ketogenicznej?

Po pierwszym tygodniu ketogenicznego jadłospisu ochota na podjadanie zazwyczaj mija. Na początku jednak może stanowić sporą pokusę. Zastanawiasz się, jak sobie z nią poradzić? Najlepiej – jedząc! Oto kilka sprawdzonych zamienników idealnych dla osób przebywających na diecie ketogenicznej.

Przejście na dietę ketogeniczną wymaga niemal całkowitego pozbycia się z diety węglowodanów. Dla osób, w których jadłospisie do tej pory przeważały, zadanie to może okazać się trudne – szczególnie na początku. Organizm jest przyzwyczajony do skoków cukrów we krwi i pozyskiwania energii właśnie z nich. Nic dziwnego, że w pierwszych dniach diety może towarzyszyć Ci lekkie osłabienie. Na szczęście stan ten szybko mija, ustępując energii i sytości wynikającej z wejścia w ketozę.

Gdzie znaleźć keto przekąski?

Ochota na przekąski może jednak dalej Ci towarzyszyć, zwłaszcza jeśli do tej pory dogadzanie sobie czekoladą czy słonymi przekąskami zdarzało ci się dość często. Niestety, większość tradycyjnych przekąsek to bomby węglowodanowe – w zasadzie trudno znaleźć wśród nich produkty adekwatne do diety ketogenicznej, oprócz solonych orzeszków. Z tego względu warto zaopatrywać się w specjalistycznych sklepach z produktami keto, które mają w swojej ofercie przepyszne zamienniki. Bo kto powiedział, że dieta ketogeniczna musi być nudna? Stosując ją, możesz przegryzać do woli – wystarczy dobrać odpowiednie produkty.

Wszystkie wymienione poniżej produkty znajdziesz w ofercie ketoshop.pl.

Czym zastąpić czipsy w diecie ketogenicznej?

Tradycyjne czipsy są wykluczone, ponieważ powstają na bazie ziemniaków. Podobnie jest z chrupkami i nachosami, produkowanymi z mąki kukurydzianej. Możesz wybrać natomiast czipsy kokosowe – chrupiącą przekąskę, którą można dodawać zarówno do słodkich, jak i słonych dań. Możesz podkręcić je ulubionymi przyprawami czy solą. Inną alternatywą są czipsy mięsne, produkowane zazwyczaj z kurczaka. Wspaniale chrupią i smakują, a przy tym niemal nie zawierają węglowodanów.

Czym zastąpić czekoladę w diecie ketogenicznej?

Tutaj odpowiedź jest prosta – czekoladą ketogeniczną! Sam tłuszcz kakaowy – najważniejszy składnik czekolady – jest dozwolony w diecie keto.  Czekolada nie zawiera też mąki. Co więc stoi na przeszkodzie, aby uwzględnić ją w ketogenicznym jadłospisie? Winowajcą jest cukier.  Czekolady ketogeniczne są zupełnie go pozbawione. Zamiast go, stosuje się zamiennik w postaci ksylitolu. Warto wybrać produkt, który zawiera w składzie również orzechy.

Czym zastąpić ciastka w diecie ketogenicznej?

Tęsknisz za ciastkami? Najlepiej upiec je samodzielnie! Aby przygotować keto ciasteczka, potrzebna ci będzie mąka na bazie orzechów – najlepiej migdałowa, która świetnie sprawdza się w wypiekach. Możesz również wykorzystać babkę jajowatą i kawałki ketogenicznej czekolady.

Zaopatrując się w tego rodzaju keto przekąski, możesz uniknąć napadów głodu w pierwszych dniach diety i uprzyjemnić sobie chwile bez wyrzutów sumienia!